PRO-VET Struvite

89,00 zł
Brutto

Specjalistyczna karma dla kotów PRO-VET Struvite została opracowana dla dorosłych kotów z kamicą struwitową. PRO-VET STRUVITE rozpuszcza kryształy i kamienie w pęcherzu moczowym oraz zapobiega nawrotowi objawów.

Waga opakowania
help_outlineZapytaj o produkt
PRO-VET Struvite

PRO-VET Struvite

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Bezpieczne zakupy

 

Szybka dostawa

 

Zwrot do 30 dni

Firma: PRO-VET
Nazwa produktu: PRO-VET Struvite
Typ: sucha karma dla kota
Waga: 750g, 3kg
Zalecenia: koty dorosłe z kamicą struwitową

PRO-VET STRUVITE zapewnia wystarczającą ilość substancji odżywczych dla utrzymania funkcji organizmu. Powstawanie w pęcherzu moczowym kryształów i kamieni zawierających struwity jest częstą przypadłością u kotów. Kryształy i kamienie struwitowe mogą powodować zatkanie cewki moczowej tak, że kot nie może prawidłowo oddawać moczu. Oddawanie moczu jest wtedy bolesne, a nagromadzenie ubocznych produktów przemiany materii może prowadzić do śpiączki i śmierci. U około 10% kotów trafiających do lekarzy weterynarii wykrywa się chorobę układu moczowego powodowaną przez struwity. Odżywianie odgrywa ważną rolę w leczeniu kamicy struwitowej u kotów. Reżim dietetyczny ma na celu redukcję stężenia w moczu składników struwitów (magnezu, amoniaku, fosforanów) i obniżenie pH moczu, by rozpuścić struwity i nie dopuścić do tworzenia się nowych.
Rozpuszczenie istniejących kryształów i kamieni struwitowych w pęcherzu moczowym i zapobieganie ich powstawaniu jest możliwe tylko przy niskim pH moczu oraz niskim stężeniu komponentów struwitów. Struwity składają się magnezu, amoniaku i fosforanów; nie tworzą się przy pH moczu niższym niż 6.5. PRO-VET STRUVITE zawiera odpowiednią ilość substancji zakwaszających mocz tak, by średnie pH moczu wynosiło 6.3. Takie pH ma działanie przeciwstruwitowe i nie niesie ryzyka kwasicy. Niski poziom magnezu, fosforanów i białka jeszcze bardziej stymulują rozpuszczanie struwitów i zapobiegają ich powstawaniu. Stąd, PRO-VET STRUVITE można używać u pacjentów z nieobstruktywną kamicą struwitową, jak również u pacjentów z tendencją do nawrotów kamicy struwitowej. Na podstawie danych z literatury oraz idealnej kompozycji PRO-VET STRUVITE, spodziewany czas potrzebny do kompletnego rozpuszczenia struwitów w pęcherzu moczowym wynosi średnio 4 tygodnie.

PRO-VET STRUVITE
Kontrola pH moczu
EPA + DHA
Mieszanina naturalnych przeciwoksydantów
L-karnityna / Prebiotyki (MOS+FOS)
Włókno o wysokiej lepkości (FHV)
Włókno o niskiej lepkości (FLV)
Kontrola zapachu

SKŁAD
ryż, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, białko pochodzenia zwierzęcego, pszenica, skrobia ziemniaczana, dehydrolizowana jagnięcina, kukurydza, gluten kukurydziany, białko ziemniaczane, suszone mięso drobiowy, olej rybny, hydrolizowana kurza wątroba, suszony wyciąg z drożdży, celuloza, minerały, suszona pulpa buraczana, suszona globina, inulina.

**** Z substancją redukującą utlenianie- tokoferolem-bogaty wyciąg naturalnego pochodzenia (witamina E).

ANALIZA SKŁADU

Analiza składu Pro-Vet kot Struvite


Energy 4360 Kcal/kg
pH urinary = ca 6,3
* witamina (Fe) (siarczan żelaza (II), jednowodny)
* mangan (Mn) (tlenek manganu (II))
* miedzi (Cu) (pięciowodny siarczan miedzi)
* cynk (Zn) (jednowodny siarczan cynku)
* jod (I) (jodek potasu)
* kobalt (Co) (siedmiowodny siarczan kobaltu (II))
* selen (Se) (selenit sodu)

DAWKOWANIE

Tabela dawkowania Pro-Vet Kot Struvite

Dostępne w opakowaniu 750g, 3kg.

0094

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii