PRO-VET HyperSen

109,00 zł
Brutto

Specjalistyczna karma dla kotów PRO-VET HyperSen dla kotów z nadwrażliwością pokarmową, jak i z atopią. PRO-VET HYPERSEN jest dietą hypoalergiczną, która zawiera hydrolizowane białko, używana jest jako dieta eliminacyjna. 

Waga opakowania
help_outlineZapytaj o produkt
PRO-VET HyperSen

PRO-VET HyperSen

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Bezpieczne zakupy

 

Szybka dostawa

 

Zwrot do 30 dni

Firma: PRO-VET
Nazwa produktu: PRO-VET HyperSen
Typ: sucha karma dla kota
Waga: 750g, 3kg
Zalecenia: koty dorosłe z nadwrażliwością pokarmową i z atopią

Połączone właściwości PRO-VET HYPERSEN czyni ją użyteczną w leczeniu różnych zaburzeń u kotów. Nadwrażliwość na pokarm i atopia często współistnieją u kotów i trudno je czasami rozróżnić. Dzięki PRO-VET HYPERSEN można leczyć zarówno pacjentów z nadwrażliwością pokarmową, jak i z atopią. Rozdrobnienie białe na mniejsze fragmenty peptydowe zmniejsza ich antygenowość. Ta zasada odnosi się do kotów z nadwrażliwością na pokarm. U kotów nadwrażliwych na białko soi, pod wpływem spożycia pełnego białka, rozwija się świąd, co nie ma miejsca w przypadku hydrolizowanego białka sojowego.
PRO-VET HYPERSEN jest dietą hypoalergiczną, która zawiera hydrolizowane białko, używana jest jako dieta eliminacyjna. Jak dotąd diety eliminacyjne z hydrolizowanym i macierzystym białkiem nie były porównywane bezpośrednio, ale danych dla porównania diet eliminacyjnych i hydrolizowanych można sądzić, że PRO-VET HYPERSEN z hydrolizowanym białkiem jest skuteczniejsza w kontrolowaniu nadwrażliwości pokarmowej niż diety oparte na pełnym białku.
Atopia i nadwrażliwość na pokarm często występują równolegle i dają podobne objawy kliniczne, ale schorzenia skórne wywołane wziewnymi alergenami, nie będą reagować na hypoalergiczne źródła białka. Terapia atopowego zapalenia skóry obejmuje supresję przewlekłych reakcji zapalnych w skórze. PRO-VET HYPERSEN zawiera ejkozanoidy pochodzące z kwasu dihomo-gamma linolenowego (DGLA) i kwasu ejkozapentaenowego (EPA) tak, że PRO-VET HYPERSEN ma właściwości przeciwzapalne.
Podwójnie ślepe, kontrolowane przy pomocy placebo, próby u kotów z atopowym zapaleniem skóry z dodatkiem oleju z ogórecznika, bogatego w kwas gamma-linolenowy (GLA) i olej rybi, bogaty w EPA, wykazały obniżenie stopnia świądu, zaczerwienienia i samookaleczeń. Dobre rezultaty otrzymano pry diecie bogatej zarówno w olej rybny, jak i olej z ogórecznika. PRO-VET HYPERSEN zawiera około 0.5% oleju z ogórecznika i 5% oleju rybnego. Skuteczność PRO-VET HYPERSEN testowano w czterech klinikach używając podwójnie ślepej, kontrolowanej przy pomocy placebo, próby. Po 10 tygodniach stosowania diety, objawy świądu i zaczerwienienia zmniejszyły się o połowę, a leczenie kontrolne nie miało żadnego wpływu. Według właścicieli dieta poprawiła kondycję skóry kotów o 60%. Najwyraźniej, znaczna ilość pacjentów z atopowym zapaleniem skóry uzyska poprawę po podaniu PRO-VET HYPERSEN wzbogaconym odpowiednimi ilościami oleju rybiego i oleju z ogórecznika. Mimo to, występują duże różnice w indywidualnej reakcji na pokarm.
U kotów z przewlekłym idiopatycznym zapaleniem okrężnicy lub zespołem jelita drażliwego, żywienie dietą hypoalergiczną taką, jak PRO-VET HYPERSEN opartą na źródle białka hydrolizowanego powoduje znaczne ograniczenie objawów klinicznych. Przyjmowanie oleju rybiego może jeszcze bardziej poprawić kondycję pacjenta dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Wykazano taki efekt u ludzi z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy.

PRO-VET HYPERSEN
Hydrolizowane proteiny
Kontrola pH moczu
(EPA+DHA) + Olej z ogórecznika
Mieszanina naturalnych przeciwutleniaczy
Prebiotyki (MOS+FOS)
Włókno o wysokiej lepkości (FHV)
Włókno o niskiej lepkości (FLV)
Kontrola zapachu

SKŁAD
ryż, hydrolizowane rybie białko, białko ziemniaczane, tłuszcz zwierzęcy, olej rybny (łosoś), suszona pulpa buraczana, skrobia ziemniaczana, minerały, hydrolizowana wątroba kurczaka, oczyszczone włókno roślinne (celuloza), mannooligosacharydy, olej z ziaren ogórecznika, olej lniany, inulina (źródło frukto-oligosacharydów).

**** Z substancją redukującą utlenianie- tokoferolem-bogaty wyciąg naturalnego pochodzenia (witamina E).

ANALIZA SKŁADU

Analiza składu Pro-Vet kot Hypersen


Energy 4809 Kcal/kg
pH moczu - około 6,3
* żelazo (Fe) (siarczan żelaza (II), jednowodny)
* mangan (Mn) (tlenek manganu (II))
* miedzi (Cu) (pięciowodny siarczan miedzi)
* cynk (Zn) (jednowodny siarczan cynku)
* jod (I) (jodek potasu)
* kobalt (Co) (siedmiowodny siarczan kobaltu (II))
* selen (Se) (selenit sodu)

DAWKOWANIE

Tabela dawkowania Pro-Vet Kot Hypersen

Dostępne w opakowaniu 750g, 3kg.

0097

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć