PRO-VET Ultimate

249,00 zł
Brutto

Specjalistyczna karma dla psów PRO-VET Ultimate skuteczna w leczeniu różnych zaburzeń u psów. Nadwrażliwość na pokarm i atopia często współistnieją u psów i trudno ostatecznie je rozróżnić.

Waga opakowania
help_outlineZapytaj o produkt
PRO-VET Ultimate

PRO-VET Ultimate

Akceptuję zasady polityki prywatności  

 

Bezpieczne zakupy

 

Szybka dostawa

 

Zwrot do 30 dni

Firma: PRO-VET
Nazwa produktu: PRO-VET Ultimate
Typ: sucha karma dla psa
Waga: 7,5kg
Zalecenia: psy dorosłe z nadwrażliwością na pokarm

PRO-VET ULTIMATE czyni możliwym leczenie zarówno pacjentów z nadwrażliwością na pokarm i atopią. Rozszczepianie białek na mniejsze fragmenty peptydowe zmniejsza ich antygenowość. Ta zasada rozciąga się na psy z nadwrażliwością pokarmową. Psy z nadwrażliwością na białko sojowe miały świąd po spożyciu pełnego białka, ale nie stało się tak po spożyciu hydrolizowanego białka sojowego.
PRO-VET ULTIMATE jest dietą hypoalergeniczną, która zawiera hydrolizowane białka, które zostały jako dieta eliminacyjna. Jak dotąd, diety eliminacyjne z hydrolizowanymi i macierzystymi białkami nie były porównywane bezpośrednio, lecz w oparciu o dane na temat diet eliminacyjnych z pełnymi i hydrolizowanymi białkami, można przypuszczać, że diety hypoalergiczne jak PRO-VET ULTIMATE z hydrolizowanymi białkami są bardziej skuteczne w zwalczaniu nadwrażliwości pokarmowej niż te z pełnymi białkami.
Atopia i nadwrażliwość pokarmowa często występują równolegle i dają podobne objawy kliniczne, ale schorzenia skórne wywołane wziewnymi alergenami, nie będą reagować na hypoalergiczne źródła białka. Terapia atopowego zapalenia skóry obejmuje supresję przewlekłych reakcji zapalnych w skórze. PRO-VET ULTIMATE zawiera ejkozanoidy pochodzące z kwasu dihomo-gamma linolenowego (DGLA) i kwasu ejkozapentaenowego (EPA) tak, że PRO-VET ULTIMATE ma właściwości przeciwzapalne.
Podwójnie ślepe, kontrolowane przy pomocy placebo, próby u psów z atopowym zapaleniem skóry z dodatkiem oleju z ogórecznika, bogatego w kwas gamma-linolenowy (GLA) i olej rybi, bogaty w EPA, wykazały obniżenie stopnia świądu, zaczerwienienia i samookaleczeń. Dobre rezultaty otrzymano przy diecie bogatej zarówno w olej rybny, jak i olej z ogórecznika. PRO-VET ULTIMATE zawiera około 0.5% oleju z ogórecznika i 5% oleju rybnego. Skuteczność PRO-VET HYPERSEN testowano w czterech klinikach używając podwójnie ślepej, kontrolowanej przy pomocy placebo, próby. Po 10 tygodniach stosowania diety, objawy świądu i zaczerwienienia zmniejszyły się o połowę, a leczenie kontrolne nie miało żadnego wpływu. Według właścicieli dieta poprawiła kondycję skóry psów o 60%. Najwyraźniej, znaczna ilość pacjentów z atopowym zapaleniem skóry uzyska poprawę po podaniu PRO-VET ULTIMATE wzbogaconym odpowiednimi ilościami oleju rybiego i oleju z ogórecznika. Mimo to, występują duże różnice w indywidualnej reakcji na pokarm.
U psów z przewlekłym idiopatycznym zapaleniem okrężnicy lub zespołem jelita drażliwego, żywienie dietą hypoalergiczną taką, jak PRO-VET ULTIMATE opartą na źródle białka hydrolizowanego powoduje znaczne ograniczenie objawów klinicznych. Przyjmowanie oleju rybiego może jeszcze bardziej poprawić kondycję pacjenta dzięki właściwościom przeciwzapalnym. Wykazano taki efekt u ludzi z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy.
U pacjentów z niewydolnością serca w rozwoju anoreksji i kacheksji prawdopodobnie pośredniczy podniesiony poziom TNF i IL-1 we krwi. Badania kontrolne z placebo u psów z niewydolnością serca wykazały, że dieta z tranem rybnym obniża stężenie TNF i IL-1 w osoczu i zapobiega kacheksji. Ilość podawanego rybiego tranu była równoważna z 1.3% w suchym pokarmie. Psy są zdolne do syntetyzowania tauryny, ale niedobór może się rozwinąć poprzez zaburzenia metaboliczne w połączeniu z niskim spożyciem.
Psy są zdolne również syntetyzować karnitynę, lecz analogicznie do niedoboru tauryny, niedobór karnityny także może się rozwinąć. Psy z kardiomiopatią związaną z niskim stężeniem karnityny w mięśniu sercowym mogą wykazać poprawę po uzupełnieniu karnityny. W randomizowanych, podwójnie ślepych, kontrolowanych przy pomocy placebo próbach wykazano, że funkcja serca i przeżycie psów z kardiomiopatią i niskim poziomem tauryny w osoczu poprawiły się po suplementacji połączenia tauryny i karnityny. Przy użyciu PRO-VET ULTIMATE wszyscy pacjenci mogli być z powodzeniem odstawieni od leków. By leczyć kardiomiopatii, właściwe dawki tauryny i L-karnityny w suchej karmie wydają się wynosić 0.15 i 0.075%, odpowiednio obecne PRO-VET ULTIMATE.

PRO-VET ULTIMATE
Hydrolizowane białko
Wysoka zawartość tauryny i L-karnityny
(EPA+DHA) / Olej z ogórecznika
Mieszanina naturalnych przeciwutleniaczy
Prebiotyki (MOS+FOS)
Włókno o wysokiej lepkości (FHV)
Włókno o niskiej lepkości (FLV)

SKŁAD
ryż, hydrolizowane białko rybie, hydrolizowane białko ziemniaczane, tłuszcz zwierzęcy, tran z łososia, suszona pulpa buraczana, hydrolizowany izolat białka sojowego, manno-oligosacharydy, chlorek potasu, olej z nasion ogórecznika, olej z nasion lnu, wyciąg z rozmarynu.

**** Z substancją redukującą utlenianie- tokoferolem-bogaty wyciąg naturalnego pochodzenia (witamina E).

ANALIZA SKŁADU

Analiza składu Pro-Vet pies Ultimate

Wartość energetyczna 4587 Kcal/kg
* witamina K (menadion-nikotynamida-bisulflte)
* żelazo (Fe) (siarczan żelaza (II), jednowodny)
* mangan (Mn) (tlenek manganu (II))
* miedzi (Cu) (pięciowodny siarczan miedzi)
* cynk (Zn) (jednowodny siarczan cynku)
* jod (I) (jodek potasu)
* kobalt (Co) (siedmiowodny siarczan kobaltu (II))
* selen (Se) (selenit sodu)

DAWKOWANIE
W przypadku chorób skóry, zalecany czas podawania wynosi 3 do 8 tygodni; jeżeli objawy ustąpią, karma może być podawana na stałe. W przypadku niewydolności serca, początkowy zalecany czas podawania diety wynosi do 6 miesięcy.

Tabela dawkowania Pro-Vet pies Ultimate


Dostępna w opakowaniu 7,5kg.

0072

Produkty powiązane

16 innych produktów w tej samej kategorii