Jeśli nasz pupil jest przekarmiony i powinien zrzucić kilka kilogramów, równocześnie z odpowiednią ilością ruchu powinniśmy włączyć do jego jadłospisu karmę o obniżonej zawartości tłuszczu i białka, a zwiększonym udziale włókien pokarmowych, dających zwierzęciu uczucie sytości.
Pamiętajmy, że proces odchudzania nie może przebiegać zbyt gwałtownie. Zanim podejmiemy decyzję o przejściu na model żywienia light, powinniśmy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dlaczego?
Powodów przybierana na wadze może być wiele, mogą to być zarówno skutki zmiany trybu życia właścicieli, a co za tym idzie również zwierzęcia. Jednak częstszymi przyczynami otyłości u psów okazują się zaburzenia metaboliczne, choroby czy zabiegi chirurgiczne. To lekarz weterynarii pomoże nam określić optymalną wagę dla psa, którą należy kontrolować w domu.
Najważniejszym aspektem dbania o odpowiednią wagę psa, jest analogicznie jak w świecie ludzi zagrożenie niezliczoną ilością chorób, do których może ona doprowadzić. Nadwaga powoduje wzrost nadciśnienia i cukrzycy, trwale uszkadzając serce, nerki i wątrobę.
Kiedy już zdecydujemy się na karmę typu light - o obniżonej zawartości tłuszczu, należy szukać karm pełnowartościowych, które pomimo niższych parametrów energetycznych powinny zaspokajać wszystkie potrzeby psa, aby utrzymać go w zdrowiu w tym szczególnym okresie redukcji wagi.
Karmy Light producentów premium Kennels' Favourite 21 Expanded, Biomill Light All Breed, Brit Premium Light.
Aby zapobiec nadwadze lub niedowadze, pamiętajmy o tym by regularnie sprawdzać wagę psa ze względu na prawidłowe dopasowanie dawki pożywienia do faktycznego zapotrzebowania organizmu na substancje odżywcze. Pamiętajmy, że karma light może być przejściowym etapem w żywieniu naszego psa.
Sprawdź inne karmy dla psów z nadwagą.
Niedziela
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień
Komentarze
Brak komentarzy
Zostaw komentarz