dnia:

Karmy dla psów o wyjątkowych potrzebach - psy z nadwagą

list w: Żywienie psów comment komentarze: 0 favorite wyświetleń: 59

Jeśli nasz pupil jest przekarmiony i powinien zrzucić kilka kilogramów, równocześnie z odpowiednią ilością ruchu powinniśmy włączyć do jego jadłospisu karmę o obniżonej zawartości tłuszczu i białka, a zwiększonym udziale włókien pokarmowych, dających zwierzęciu uczucie sytości.

Pamiętajmy, że proces odchudzania nie może przebiegać zbyt gwałtownie. Zanim podejmiemy decyzję o przejściu na model żywienia light, powinniśmy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Dlaczego?

Powodów przybierana na wadze może być wiele, mogą to być zarówno skutki zmiany trybu życia właścicieli, a co za tym idzie również zwierzęcia. Jednak częstszymi przyczynami otyłości u psów okazują się zaburzenia metaboliczne, choroby czy zabiegi chirurgiczne. To lekarz weterynarii pomoże nam określić optymalną wagę dla psa, którą należy kontrolować w domu. 

Najważniejszym aspektem dbania o odpowiednią wagę psa, jest analogicznie jak w świecie ludzi zagrożenie niezliczoną ilością chorób, do których może ona doprowadzić. Nadwaga powoduje wzrost nadciśnienia i cukrzycy, trwale uszkadzając serce, nerki i wątrobę.  

Kiedy już zdecydujemy się na karmę typu light - o obniżonej zawartości tłuszczu, należy szukać karm pełnowartościowych, które pomimo niższych parametrów energetycznych powinny zaspokajać wszystkie potrzeby psa, aby utrzymać go w zdrowiu w tym szczególnym okresie redukcji wagi.

Karmy Light producentów premium Kennels' Favourite 21 Expanded, Biomill Light All Breed, Brit Premium Light.

Aby zapobiec nadwadze lub niedowadze, pamiętajmy o tym by regularnie sprawdzać wagę psa ze względu na prawidłowe dopasowanie dawki pożywienia do faktycznego zapotrzebowania organizmu na substancje odżywcze. Pamiętajmy, że karma light może być przejściowym etapem w żywieniu naszego psa.

Sprawdź inne karmy dla psów z nadwagą.

Komentarze

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć